Aktuality

Upozornění: 30.10.2018 proběhne servisní práce na UPS jednotkách

Vážení zákazníci,

30. října 2018 proběhne plánovaná servisní práce na UPS jednotkách a to v době od 8:00 do zhruba 16:00.

Od osmé hodiny ranní zde bude dne 30. října 2018 probíhat kontrola baterií v UPS jednotkách. Pravděpodobnost krátkého výpadku vašich eshopů je velmi nízká.

Děkujeme za pochopení.

Tým Web Revolution

Plánovaná údržba serverů

Vážení zákazníci,
dovolujeme si vás informovat o plánované údržbě našeho serveru, která proběhne v pondělí 4. září 2018 v čase od 4:00 do 8:00 ráno.

Po tuto dobu může ve výjimečných případech dojít ke krátkodobému výpadku dostupnosti serveru. Za případné komplikace se vám tímto omlouváme.

V případě otázek ohledně tohoto plánovaného odstavení nás kontaktujte na info@web-revolution.cz či našem telefonním čísle +420 271 750 509.

Děkujeme za pochopení.

Plánovaná údržba Windows serveru

Vážení zákazníci,

v pondělí 26. června 2018 v ranních hodinách proběhne servisní zásah na Windows serveru s IP adresou 77.93.215.168, kde běží projekty realizované před rokem 2013.

Předpokládaná doba výpadku by neměla přesáhnout 10 minut.

V případě dotazů se prosím obraťte na klientské centrum.

Děkujeme za pochopení.

Tým Web Revolution

Plánovaná odstávka serverů

Vážení zákazníci,

dovolujeme si vás informovat o plánovaném odstavení našeho serveru s IP adresou 89.185.245.26, konkrétně dne 25.4.2018 v čase od 23:00 do 23:30.

Důvodem krátkodobého odstávky je pravidelná údržba serveru a především výměna kabeláže za novou. Za případné komplikace se vám tímto omlouváme.

V případě otázek ohledně tohoto plánovaného odstavení nás kontaktujte na info@web-revolution.cz či našem telefonním čísle +420 271 750 509.

Děkujeme za pochopení.

Upozornění: Změna síťové infrastruktury

Vážení zákazníci,

od 15. do 31. ledna 2018 proběhne na straně Web Revolution změna síťové infrastruktury, která se dotkne internetových obchodů vytvořených před rokem 2014.

Tyto eshopy budou muset změnit cílovou IP adresu pro nasměrování DNS záznamů domén na eshopovou aplikaci. Změna DNS záznamů se provádí v rozhraní vašeho registrátora domény.

Jak na to:

  • Nápověda pro domény registrované u Active 24 zde.
  • Nápověda pro domény registrované u Ignum zde.

Bez změny DNS záznamů dotčené eshopy po 31.1.2018 nepoběží.

V případě, že máte u Web Revolution hostované i emaily, bude současně nutné upravit MX a SPF záznamy.

Podrobnější instrukce a nové hodnoty záznamů byly dotčeným eshopům zaslány emailem.

Děkujeme za pochopení.

Tým Web Revolution

 

 

 

 

Upozornění: 15.11.2017 proběhne revize generátorů

Vážení zákazníci,

15. listopadu 2017 proběhnou plánované revizní práce na záložních motogenerátorech a to v době od 8:00 do zhruba 16:00. V jednu chvíli bude prováděn servis vždy pouze na jednom z motogenerátorů. Tento plánovaný zásah by tedy měl mít nulový vliv na Vaše aplikace.

Děkujeme za pochopení.

Tým Web Revolution

Upozornění: Plánovaný výpadek serverů 4.11.2017

Vážení zákazníci,

Od soboty 4. listopadu 2017 ve 23:59 do neděle 5. listopadu 2017 ve 2:00 proběhne plánovaný výpadek serverů. Kvůli aktualizaci serverového prostředí proběhne restartování serverů. Očekáváme zvýšení rychlosti na databázovém serveru. Díky tomu budou požadavky aplikací rychleji zpracovány a stránky budou mít výrazně menší latenci při zpracování databázových požadavků.

Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.

Tým Web Revolution

Výpadek technické podpory

Dobrý den,

omlouváme se za nedostupnost servisních služeb a technické podpory Web Revolution dne 21.4.2017 z důvodu předem nehlášeného výpadku ze strany našeho poskytovatele internetu UPC.

Děkujeme za pochopení

Tým Web Revolution

Důležité: Aktualizace mailového serveru

Vzhledem k nutnosti aktualizace současného mailového serveru Web Revolution vás chceme informovat ohledně změny URL adres pro SMTP/IMAP/POP3 servery a přesunu vašich starých emailových účtů a emailových zpráv na nový server.

Současné SMTP/IMAP/POP3 servery mail.web-revolution.eu budou funkční pouze následují 3 měsíce a 30. června 2017 dojde k jejich odpojení. Věnujte proto prosím pozornost tomuto příspěvku a pokud si nebudete vědět rady s přesunem, neprodleně nás kontaktujte.

Na novém emailovém serveru vám musíme nově založit veškeré emailové účty, které používáte. Tímto vás tedy vyzýváme o zaslání seznamu emailových účtů, které budete chtít i nadále využívat. Na základě tohoto seznamu vám budou účty vytvořeny a budou vám vygenerována nová hesla. Jakmile od nás dostanete zprávu, že jsme vám dané účty založili, bude třeba pokračovat novým nastavení vašeho emailového klienta.

Pro nastavení emailového účtu v aplikace Microsoft Outlook postupujte dle návodu na:
https://support.office.com/cs-cz/article/Nastaven%C3%AD-e-mailu-v-Outlooku-6e27792a-9267-4aa4-8bb6-c84ef146101b

V případě, že využíváte emailového klienta Thunderbird:
https://support.mozilla.org/t5/Základy/Ručn%C3%AD-konfigurace-poštovn%C3%ADho-účtu/ta-p/22514

Pro klienta Mail v systému macOS:
http://www.prvnimac.cz/tipy-a-navody/vlastni-e-mail-na-seznamu-nebo-jinde-na-macu-v-aplikaci-mail/

Při nastavování emailového klienta (poté co vám nové maily zřídíme) vyplňte následující údaje:

Typ účtu: IMAP

Jméno: Vaše jméno a příjmení – bude zobrazeno adresátům vašich emailů
E-mailové adresa: Vaše emailová adresa ve formátu jmeno@vasedomena.cz
Heslo: zadáte nové heslo, které vám zašleme na základě vašeho požadavku

Server příchozí pošty: mail.web-revolution.cz
Použít tento typ šifrovaného připojení: SSL
Port serveru příchozí pošty: 993

Server odchozí pošty: mail.web-revolution.cz
Použít tento typ šifrovaného připojení: SSL
Port serveru odchozí pošty: 465

V případě, že nevyužíváte emailového klienta na vašem počítači a chtěli byste využít online klienta dostupného z internetového prohlížeče, využijte odkaz níže, kde zadejte vaše přihlašovací údaje:
https://mail.web-revolution.cz/roundcube/

Přesun emailů ze starého účtu do nového
Ve chvíli, kdy si založíte nový emailový účet ve vašem emailovém klientovi, můžete si přesunout veškeré emailové zprávy ze starého účtu do nového:

1) Vyberte složku Doručené pošty starého emailového účtu.
2) Označte všechny emaily v dané složce (ve Windows pomocí klávesové zkratky CTRL-A, pokud jste v prostředí macOS použijte CMD-A). Pozn. Pokud máte v Outlooku ve filtru Doručených zpráv zaškrtnutu možnost „Zobrazit ve skupinách“ bude nutné tuto volbu před hromadným označením všech emailových zpráv odškrtnout.
3) Přetáhněte označené zprávy ze složky Doručená pošta ze starého účtu do složky Doručená pošta nového účtu.
3a) Obdobně postupujte při přesunu Odchozích zpráv, případně i dalších složek.
4) Přetažením se spustí zkopírování emailů do nového účtu. Tato operace může být v závislosti na počtu emailů časově náročná.
5) Po dokončení předchozí operace si zkontrolujte, zda vám odpovídá počet emailů v novém účtu s počty v tom starém.
6) Pokud se počty emailových zpráv v daných účtech shodují, můžete přistoupit k deaktivaci starého účtu v nastavení emailového klienta.
7) Ve chvíli, kdy budete hotovi s přesunem emailů, je nutné upravit MX záznam na vaší doméně. Pokud máte správu domény u nás, tak nás informujte, že jste přesun dokončili, a my změnu provedeme. Pokud si spravujete doménu sami, je nutné nastavit MX záznam na hodnotu  „mail.web-revolution.cz.” Správce vaší domény zjistíte na www.nic.cz -> do pole “Vyhledávání v registru” zadejte název vaší domény ve tvaru “vasedomena.cz” -> správce vaší domény zjistíte v poli “Určený registrátor”.

Přesun emailových zpráv ze starého mail serveru na nový server můžeme provést za vás, v tomto případě nás prosím kontaktujte.

Po odpojení starého emailového serveru dne 30. června 2016 již nebudete mít ke zprávám ve starém účtu přístup a nebudete tedy schopni si emailové zprávy přesunout. Záloha těchto emailů bude zachována po následující půl rok, do 31. prosince 2017, kdy bude možné vyžádat si obnovu těchto emailových zpráv ze zálohy. Upozorňujeme, že po 31. prosinci 2017 bude záloha emailů nenávratně smazána!

Pevně věříme, že budete s funkčností nového emailového serveru spokojeni. Nový server je připraven na větší zátěž a poskytuje lepší zabezpečení.

V případě dotazů prosím kontaktujte Daniela Macha na emailu daniel.mach@web-revolution.cz.

Údržby serverů 28.3.2017

V úterý 28. března 2017 proběhne od třetí hodiny ranní do šesté hodiny plánovaný servisní zásah na switchích, který provede upgrade firmwaru a servisní restart. Tentýž den zároveň proběhne plánovaný servisní zásah, který proběhne v 5:30. Trvat bude maximálně půl hodiny a bude při něm vyměněn hardware v napájecím řetězci. V průběhu údržby může docházet ke krátkodobé nedostupnosti e-shopů.

Děkujeme za pochopení.

Tým Web Revolution

Údržba serverů 10.3.2017

Vážení zákazníci,

v pátek 10. března 2017 budeme provádět ve 22:00 údržbu serverů s IP adresou 80.79.30.203 a 80.79.30.204. Údržba bude probíhat maximálně 30 minut, neočekáváme žádné komplikace. V průběhu údržby může docházet ke krátkodobé nedostupnosti e-shopů na těchto serverech.

Cílem údržby je výměna starých SATA disků za rychlejší SSD disky, což bude mít pozitivní vliv na zrychlení vašich aplikací.

Děkujeme za pochopení.

Tým Web Revolution

Pravidelná správa emailových serverů

Vážení zákazníci,

od pátku 6.1.2017 od 22:00 do soboty 7.1.2017 4:00 bude probíhat pravidelná údržba emailových serverů. Neočekáváme výrazné výpadky ve funkcionalitě dané služby, v ojedinělých případech mohou být emailové servery po krátkou dobu dočasně nedostupné.

Děkujeme za pochopení.

Tým Web Revolution